Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hotel nabízí pouze služby All Inclusive.

Snídaně a svačiny jsou podávány v nezastřešené jídelně vedle bazénu a baru, obědy a večeře pod střechou v zadní části hotelu v jídelně vedle zahrady.

Snídaně se skládaly z pečiva (bílá bageta podobná francouzské nebo řeckému psomi), sýra (podobný balkánskému a něco jako eidam), salámu (ten byl příšerný a byl snad jedinou nepoživatelnou potravinou), párků, brambor s cibulkou (na snídani nezvyklé, nicméně chutné), natvrdo vařených vajec, másla, marmelády a medu, někdy byly sladké tvarohem plněné buchty, mimo to přímo na přání připravovaná smažená vejce, palačinky a lívance polité smetanou (to oceňovaly zejména naše děti a chodily si i několikrát pro nášup :-) Samozřejmě olivy (černé i zelené), rajčata, okurky, papriky. K pití čaj několika druhů, černý i ovocný a káva. Čaje a káva se připravovaly samoobslužně v automatu - k dispozici po celý den.

Oběd byl bez polévky, několikachodý, maso tam dělají převážně mleté, smažené (něco jako karbanátky) nebo zapékané (s brambory, lilkem nebo jakoukoliv jinou zeleninou), nebo kuřecí kousky ( ve výborném těstíčku), rybu tradičně pečenou, jako přílohy rýže, brambory, bramborový salát (jak klasický "náš" s majonézou, tak lehký s rajčaty a bazalkou), různé míchané saláty, včetně těstovinových nebo luštěninových. Saláty připravují s množstvím bylinek, s bazalkou, čerstvým tymiánem, s mátou, jsou výborné tak, jak je připravili, ale pokud chcete, můžete si je dochutit různými druhy bylinkových octů a zálivek a olivovým olejem. Teplá jídla Vám naloží mistr kuchař, stačí si ukázat a naznačit, kdy máte dost :-), ostatní si dáte dle chuti a nálady sami.

K svačině podávali "mekáčovský" hamburger+hranolky, pizzu nebo různé druhy koláčů.

Večeře byla největší bomba dne, takže obsahovala polévku a několik chodů teplých jídel, nepřeberně příloh, ovoce (melouny, jablka a pomeranče) a pekelně sladké zákusky, pudinky a občas i dort.

K pití je k dispozici po celý den chlazená neperlivá voda, automat na kávu a čaj, ledový čaj a dva druhy nesycených limonád (příliš sladké, je třeba je aspoň 1:1 naředit vodou). Mimoto si u baru můžete dát místní druhy Coly, Fanty a Tonicu, od 10:00 do 23:00 i alko nápoje ( pivo, červené a bílé víno ze sudu, vodku, džin a raki). Toto vše je v ceně a bez příplatku. Po 23 hodině se již za alkohol platí. Můžete si samozřejmě objednat téměř cokoliv, ale je třeba počítat s tím, že Vám to připíšou na účet :-)

Doporučujeme ochutnat pravou tureckou kávu - připraví Vám ji v džezvě, je horká, hustá, silná a výtečná :-) Pije se po malých doušcích z miniaturního šálku a po doušku kávy následuje doušek vychlazeného raki - kdo neochutnal, neuvěří, že je to zcela božská kombinace :-)

Nám chyběly pouze mořské plody a víc exotičtějších ryb, ale podle sdělení majitelky hotelu je tento sortiment příliš drahý a na jídelníček jej nezařazují. Na přání Vám ale (za poplatek) připraví téměř cokoliv. My doporučujeme zajít si na promenádu kolem pláže a z mnoha rybích restaurací si vybrat, na co máte zrovna chuť. My jsme si dali smažené kalamáry s hustou studenou smetanovou česnekovou omáčkou hned v první restauraci a náramně si pochutnali :-) Mňam :-)

Zmrzlinu si kupte nejlépe hned naproti hotelu-ceny a nabídka jsou téměř totožné jako u nás. Kopečkovou jsme raději nezkoušeli, ale při návštěvě Bodrumu je opravdu těžké odolat :-)

A závěrem - zažívací problémy neměl nikdo z hotelu, což je myslím v této destinaci ta nejlepší vizitka :-)

 

Náhledy fotografií ze složky Jídlo

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jídlo a zažívací problémy

(David, 22. 9. 2007 22:57)

Jídlo bylo opravdu chutné,nebojím se říci výborné. Někomu se zdá snídaně jednotvárná , nám naprosto vyhovovala. Ke svačině jsme měli často pizzu , ale i sladkou buchtu.Obědy i večeře dobrý výběr jídel i salátů.
Zažívací problémy absolutně žádné , ani děti (3 a 5 let),což potvrzuje i předchozí příspěvek.